Penktadienį prasideda elektromobilių varžybos „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“. Prie starto linijos – rekordinis dalyvių skaičius

Penktadienį 10.00 val. iš Vilniaus Gedimino prospekto į dešimtąsias „Ignitis ON: pažink Lietuvą“ varžybas pajudės net 54 automobiliai. 50 iš jų dalyvauja „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ įskaitoje, dar du „Telia“ ekipažai važiuos šiek tiek modifikuotu maršrutu ir su kitais savo kolegomis kovos ekonomiškumo įskaitoje. Pirmą kartą starte matysime ir vieną vandeniliu varomą „VŠT x KTU“ „Hyundai“ automobilį, o „Adampolis x VŠT“ elektrinis „MAN“ autobusas laikinai virs meno studija. Menininkė A. Kišonaitė visą dieną kurs asambliažą, kuris, pasiekus kelionės finišą, bus parduodamas specialiai varžybų dalyviams surengtame aukcione, o gautos lėšos skiriamos „Blue / Yellow“ organizacijai. Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti per Blackvuecloud programėlę, į kurią nuorodą rasite 15min.lt.

6/5/20244 min read

Visi dalyviai pagal gamintojo deklaruojamą nuvažiuojamą atstumą suskirstyti į 4 klases, tad nugalėtojai bus net keturi. Nugalės tie, kurie nuvažiuos daugiausiai kilometrų per varžyboms skirtą laiką. Papildomu Aplinkos projektų valdymo agentūros prizu „Už elektrinio mobilumo pastangas“ bus apdovanota komanda, kurios realiai įveiktų kilometrų ir gamintojo deklaruoto įveikiamo atstumo skirtumas bus didžiausias.

Su dalyviais susipažinti ir pamatyti naujausius elektromobilius bus galima Vilniuje, Gedimino prospekte nuo 8.00 iki 10.00 val., Panevėžyje AB „Kelių priežiūra“ nuo 12.20 iki 13.00, Kražių kultūros centre nuo 15.00 iki 16.00 val. ir finiše Palangoje Basanavičiaus gatvėje nuo 18.30 iki 20.00 val.

Gausiausia varžybose bus „Ignitis“ ir „Telia“ komandų – po penkias. „Ignitis“ atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos pasirinko skirtingus automobilius – „Porsche Taycan“, „Renault Scenic“, „VW ID.7 Pro“. „VW ID.3“ ir „Audi SQ8“. „Telia“ darbuotojai keliaus trimis „Cupra Born“ ir dvejomis „Toyota Proace“.

Keturi „Stelauto“ ekipažai dalinsis „Jeep Avenger“, „FIAT 600“, „Citroen C4“ bei „Peugeot e-3008“. „ABB“ komandos bandys nugalėti su „VW ID.7 Pro“ ir „Škoda Enyaq“. „Motus auto“ „KIA EV9“ ir „KIA EV6“ vairuos tikri elektromobilių entuziastai, daugkartiniai įvairių lenktynių dalyviai. Beje, Gintaras Kaukėnas yra nugalėjęs pirmosiose elektromobilių varžybose ir toks jis ne vienas šių metų renginyje. Pergalę yra šventęs ir žinomas lenktynininkas Robertas Kupčikas, kurio suburtos dvi komandos kovos su naujausiais „Porsche Taycan“. Dar vienas lenktynininkas yra ir Susisiekimo ministerijos ekipažuose. Ignas Gelžinis ir Susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas pergalės sieks su „Cupra Born“, o jų kolegos vairuos „VW ID.3“. Prie starto linijos matysime ir du „Veho“ „Mercedes-Benz“ elektromobilius, du „Sostenos“ „Volvo“ bei du Vilniaus savivaldybės „VW ID.4“.

Varžybose dalyvauja ir du šeimyniniai ekipažai. Komanda „Jurgita“ specialiai atvyksta iš Norvegijos su „Tesla Model S“. O „MG Team“, kurių šeimoje yra du elekromobiliai, startuos su „Hyundai Kona“. Abu šeimos nariai mėgsta autosportą ir dalyvauja renginiuose ne tik kaip dalyviai ar žiūrovai, bet ir kaip organizatoriai.

„Renault“ komanda suteiks pirmą progą pamatyti ir išbandyti Lietuvos keliuose 2024 m. Europos „Metų automobiliu“ nomintuotą „Renault Scenic E-Tech Electric“. 59 komisijos nariai iš 22 šalių šių metų vasario mėnesį tarptautinėje automobilių parodoje Ženevoje šį Renault modelį išrinko geriausiu iš septynių automobilių finalininkų.

Saulesjegaine.lt | Ventelis UAB“, kurie saulės šviesą verčia į elektros energiją, pasirinko „VW ID.4, o „Avion Exspress“, pasiryžę įrodyti, kad gali ne tik toli nuskristi, bet ir daug nuvažiuoti – „Nissan Ariya“. „Joy delivery by Omniva“ „VW ID.3 vairuotojus rinko vidinio konkurso būdu, nes ne tik greita reakcija, bet atsakingumas, eko vairavimo įgūdžiai įmonėje vertinami.

Ne pirmą kartą varžybose dalyvauja ir „BMW“ atstovai Lietuvoje. Šiemet „Krasta auto“ komanda pasirinko „BMW i4 40 RWD“. Automobilį pakeitė ir „Vairida“ komanda, pernai startavusi su „Jaguar“, o šiemet „Mustang Mach-E“. „A1 Motors“, jau daugiau nei 10 metų parvežantys klientams svajonių automobilius iš užsienio, pristatys Lietuvoje labai retai sutinkamą „NIO ET5“. „Tokvilos“ vyrai antrą kartą vairuos „Toyota BZ4X“, o „Ivuana“ parodys „KIA EV9“.

Energetikos ministerijos „Elektromobilumo projekto komanda“ – Dovilė, Aurimas, Laimis ir Simona keturiese sės į „VW ID.4“. Būdami atsakingi ne tik už privačios infrastruktūros, bet ir „žalios energijos“ plėtrą, jie nori padrąsinti ir paskatinti gyventojus, daugiabučių bendrijas ir darbovietes pasinaudoti finansine parama ir palankiomis sąlygomis įsirengti ne tik elektromobilių įkrovimo stoteles, bet saulės elektrines. Tą patį kartoja „APVA“ bei Lietuvos energetikos agentūros nariai važiuosiantys su „Renault Megane“ ir „VW ID.4“.

Dešimtą kartą elektromobilių varžybose dalyvaus daugkartinė prizininkė „Moller auto“ komanda. Šiemet jie sako, kad pasiruošę nugalėti su naujausiu „VW ID.7 Pro“. Dar viena daugkartinė dalyvė „Chill drive“ su „Tesla Model 3“ tiki elektromobilumo ateitimi ir tuo, kad elektromobiliu galima ne tik patogiai, bet ir ekonomiškai keliauti visoje Lietuvoje ir Europoje. Praėjusių metų nugalėtojai „Fakto Auto Hyundai E-Racing Team“ šiemet titulą bandys ginti su naujausiu „Hyundai Kona“.

Prieš kelis metus triumfavusi „Spark“ sugrįžta po trumpos pertraukos su „Tesla Y“, kurį rinkosi iš 700 elektromobilių parko. Abu dalyviai yra ilgamečiai „Spark“ darbuotojai, kuriems elektromobiliai yra kasdienybė ir apie juos žino kone viską. Gediminas savo jėgas lenktynėse pirmą kartą išbandė 2022 metais ir sėkmingai iškovojo pirmąją vietą. Dovydas varžybose dalyvaus pirmą kartą. „Spark“ kolegos „Eldrive“ šiemet pasirinko „VW ID.4“.

Dar vieną labai greitą lenktynininką rasime debiutuojančioje „Magnus“ ekipoje. Mantas Janavičius, daugybės Europos ir Lietuvos žiedinių lenktynių nugalėtojas ir prizininkas, su kolega Laurynu į startą stos su „Porsche Taycan“. Jie atstovauja 12 metų gyvuojančią "Magnus" kredito uniją, kuri finansuoja ir saulės jėgainių įsirengimą ir siekia, kad tvarumas būtų prieinamas kiekvienam.

Dar vieni debiutantai – „City Service Engineering“ su kasdien įmonėje naudojamu „Citroen E-Berlingo“. Komanda naujai suburta, bet norinti pasakyti visiems, kad elektriniai automobiliai puikiai tinka įmonei bei padeda tausoti gamtą. Ilgai laukti naujokai ir „Deals On Wheels“ pasirinkę „Tesla Model 3“.

„Team Kempower“ šaknys Suomijoje, bet varžysis latvių ekipažas su „Tesla Model 3“. Tai patvarių, atlaikančių ekstremalias sąlygas, įkrovimo stotelių gamintojai.

Dalyvių sąrašą baigiantis „100procentųelektrinis.lt“ ekipažas išskirtinis. Dainius Jakas, didžiausio elektromobilių blogo kūrėjas, dalyvavo beveik visose varžybose. O šiemet jis vairuos „klasikinį" elektromobilį – „Hyundai Ioniq“. Tokį, kokiu 2019 metais pavyko nugalėti savo klasėje. Ir pamatysime, ar seni elektromobiliai, po daug kilometrų ir nemažo metų skaičiaus, vis dar verti buvusių laurų?